Dětská technická univerzita

Klatovy

Dětská Technická Univerzita Fakulty Strojní

17.9.2019 Emaily s rozřazením Vám byly rozeslány, pokud jste je neobrdžely, prosím, ozvěte se nám

28.8.2019 Přihlášky na příští rok jsou již v plném proudu.

Od 25.9.2019 bude spuštěn 2. ročník Dětské technické univerzity v Klatovech, který bude určen jak pro 20 již pokračujících studentů z loňského ročníku, tak pro 20 nově nastupujících dětí. Přihlášky budou spuštěny v brzké době a my se tak budeme těšit na společné setkání v září!

5.6.2019 se konala slavnostní promoce 1. ročníku Dětské technické univerzity v Klatovech. 20 dětí z Klatov společně s 60 dětmi z Plzně převzalo během slavnostní promoce diplomy z rukou děkana Fakulty strojní, Západočeské univerzity v Plzni v Aule v Jungmannově ulici 1 v Plzni.

2.11.2017 V předminulém týdnu k nám na Dětskou technickou univerzitu zavítali reportéři z Českého rozhlasu. Záznam reportáže, která byla odvysílána v úterý najdete spolu s průvodním článkem a fotografií na jejich internetových stránkách: http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/zabavne-a-hrave-ukazuje-stroje-a-princip-jejich-provozu-detska-technicka-univerzita--1766029

Tímto velice děkujeme za návštěvu a projevený zájem o náš projekt!

9. - 13. 10. 2017 se koná Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, kde náš významný partner Siemens prezentuje projekt Dětské technické univerzity.

4.10.2017 děti zahájily první kroužky. Fotografie je možné vidět na facebookových stránkách.

27.9.2017 se v prostorách fakulty strojní, Západočeské univerzity v Plzni konala slavnostní promoce, kdy si děti převzaly indexy a úspěšně se zapsaly do studia na Dětské technické univezitě. Fotografie jsou k dispozici na našich facebookových stránkách.