Dětská technická univerzita

Klatovy

Dětská Technická
Univerzita
Fakulty Strojní

V letošním roce otevírá Fakulta strojní v Klatovech 5. ročník projektu Dětské technické univerzity, která je určena pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Navazujeme tím na velmi úspěšné akce jako jsou Dny vědy a techniky, Noc vědců, DronFest a další, kterých jsme se v minulosti účastnili. Naší snahou je ukázat žákům, že technika nejsou jen dlouhé a složité matematické výpočty, které vídají v učebnicích, na tabulích nebo fotografiích, ale že to může být především zábava.

Pracovníci a partneři Fakulty strojní, Gymnázia Jaroslava Vrchlického Klatovy, Střední průmyslové školy Klatovy a pracovníci Úhlavy o.p.s. připravili roční program, který pomůže dětem nahlédnout do oblasti techniky zábavnou a hravou formou a dá jim možnost si řadu věcí také vyzkoušet. Kroužky budou probíhat od září 2023 v odpoledních hodinách od 15:00, 16:15 a 17:30  každou středu v průběhu celého školní roku.

Pokud hledáte vhodný způsob, jak zabavit své děti, nabídnout jim možnost technického vzdělávání v příjemném kolektivu a zároveň je vést k zajímavé a perspektivní budoucnosti přihlaste je k nám na Dětskou technickou univerzitu.

V září se těšíme na setkání!