Dětská technická univerzita

Plzeň

Dětská Technická Univerzita Fakulty Strojní

28.8.2019 Přihlášky na příští rok jsou již v plném proudu. Z kapacitních důvodů jsme museli zachovat počet pokračujících studentů na 30. Pokud se nedostanete neváhejte nám poslat email na krauzeva@fst.zcu.cz. Těšíme se na shledání!

23.8.2019 Nový ročník bude v Plzni startovat 18.9.2019. Opět poběží každou středu od 15:00 v budově Fakulty strojní. Budeme se těšit na setkání a přihlášky spustíme v co nejkratší době!!

5.6.2019 proběhly závěrečné promoce Dětské technické univerzity, které se konaly v Jungmannově ulici 1 v Plzni. Promoce se zúčastnili nejen děti, které navštěvují kroužky DTU v Plzni, ale také děti navštěvujících DTU v Klatovech.

2.11.2017 V předminulém týdnu k nám na Dětskou technickou univerzitu zavítali reportéři z Českého rozhlasu. Záznam reportáže, která byla odvysílána v úterý najdete spolu s průvodním článkem a fotografií na jejich internetových stránkách: http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/zabavne-a-hrave-ukazuje-stroje-a-princip-jejich-provozu-detska-technicka-univerzita--1766029

Tímto velice děkujeme za návštěvu a projevený zájem o náš projekt!

9. - 13. 10. 2017 se koná Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, kde náš významný partner Siemens prezentuje projekt Dětské technické univerzity.

4.10.2017 děti zahájily první kroužky. Fotografie je možné vidět na facebookových stránkách.

27.9.2017 se v prostorách fakulty strojní, Západočeské univerzity v Plzni konala slavnostní promoce, kdy si děti převzaly indexy a úspěšně se zapsaly do studia na Dětské technické univezitě. Fotografie jsou k dispozici na našich facebookových stránkách.