Dětská technická univerzita

Plzeň

Dětská Technická Univerzita Fakulty Strojní

21. 8. 2020 Vážení rodiče, naši milí studenti, od pondělí 24. 8. spouštíme přihlášky na Dětskou technickou univerzitu.

Těšíme se na Vás na všech pobočkách - v Plzni, Sokolově, Klatovech a Chebu.

10.8. Aktuálně se připravujeme na další ročník DTU 2020/2021, přihlášky budou spuštěny ke konci sprna. Přejeme hezký zbytek prázdnin.

28.8.2019 Přihlášky na příští rok jsou již v plném proudu. Z kapacitních důvodů jsme museli zachovat počet pokračujících studentů na 30. Pokud se nedostanete neváhejte nám poslat email na krauzeva@fst.zcu.cz. Těšíme se na shledání!

23.8.2019 Nový ročník bude v Plzni startovat 18.9.2019. Opět poběží každou středu od 15:00 v budově Fakulty strojní. Budeme se těšit na setkání a přihlášky spustíme v co nejkratší době!!

5.6.2019 proběhly závěrečné promoce Dětské technické univerzity, které se konaly v Jungmannově ulici 1 v Plzni. Promoce se zúčastnili nejen děti, které navštěvují kroužky DTU v Plzni, ale také děti navštěvujících DTU v Klatovech.

2.11.2017 V předminulém týdnu k nám na Dětskou technickou univerzitu zavítali reportéři z Českého rozhlasu. Záznam reportáže, která byla odvysílána v úterý najdete spolu s průvodním článkem a fotografií na jejich internetových stránkách: http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/zabavne-a-hrave-ukazuje-stroje-a-princip-jejich-provozu-detska-technicka-univerzita--1766029

Tímto velice děkujeme za návštěvu a projevený zájem o náš projekt!

9. - 13. 10. 2017 se koná Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, kde náš významný partner Siemens prezentuje projekt Dětské technické univerzity.

4.10.2017 děti zahájily první kroužky. Fotografie je možné vidět na facebookových stránkách.

27.9.2017 se v prostorách fakulty strojní, Západočeské univerzity v Plzni konala slavnostní promoce, kdy si děti převzaly indexy a úspěšně se zapsaly do studia na Dětské technické univezitě. Fotografie jsou k dispozici na našich facebookových stránkách.